Urbanizacja

Przeczytaj

Urbanizacja popycha coraz więcej ludzi na całym świecie ze wsi do ciągle rosnących skupisk miejskich.

______________________________________________

Niezależnie od rodzaju systemu, warto podkreślić, że drzwi balkonowo-tarasowe to ogromna wartość dodana w domu. To dodatkowa przestrzeń, więcej światła w pomieszczeniu, idealne przedłużenie salonu i sfera prywatnego komfortu. Coraz większe gabaryty przeszkleń oferowanych przez producentów potwierdzają tylko zainteresowanie Klientów takimi systemami i ich ogromną popularność na całym świecie. Dziś praktycznie nie buduje się domów, które nie byłyby wyposażone w przynajmniej jedno tego rodzaju rozwiązanie, a coraz większym zainteresowaniem cieszą się budynki z tzw. szklanymi ścianami. W tym wypadku ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Innym typem konstrukcji i jak na razie jednym z najbardziej popularnych są również drzwi uchylno-przesuwne typu PSK. Dostępne w wersji z PVC, aluminium i drewna stwarzają bogatą paletę możliwości konstrukcyjnych. Oferta kolorystyczna i funkcjonalna sprawia, że cieszą się dużym powodzeniem na rynku.

Współczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na konstruowanie przeszkleń o znacznych rozmiarach bez utraty ciepła, wysoce energooszczędnych. Należy jednak pamiętać o tym, że duże przeszklenia mogą też doprowadzić latem do przegrzania domu, stąd świetnym pomysłem jest zamocowanie rolet zewnętrznych, żaluzji lub zawieszenie zasłon. Nie tylko ochronią one wnętrze przed nadmiarem światła, ale będą też ciekawą dekoracją salonu.

Ważne, żeby pamiętać jednak, że pięknego wyjścia na taras nie uda się stworzyć poprzez montaż prostych drzwi balkonowych, rozwiązań popularnych jeszcze kilkanaście lat temu a stosowanych jeszcze czasami dziś w budownictwie. Inwestycja w nowoczesne systemy tarasowe musi być przemyślana. W tym przypadku idealnie sprawdzają się duże przeszklenia, które sprawiają wrażenie, że taras wchodzi do środka domu. Ostatnio wiele mówi się o rozwiązaniach podnoszono-przesuwnych typu HS.

10 podstawowych zasad na upalne dni

Przeczytaj

Upały dają się we znaki. W tym roku lato nas rozpieszcza wysokimi, prawie afrykańskimi temperaturami.

______________________________________________

Urbanizacja

następny >

Istotnym elementem są w tym wypadku okucia, które mają wpływ na lekkie i płynne otwieranie oraz zamykanie skrzydeł, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku stolarki o dużych gabarytach. Nowoczesne okucia wysokiej jakości posiadają też wiele dodatkowych funkcji, które zwiększają komfort użytkowania. Drzwi podnoszono-przesuwne, mimo dużej wagi dochodzącej nawet do 400 kg, dzięki nowoczesnej konstrukcji i przemyślanej technologii poruszają się lekko i cicho. Można je przesunąć nawet jedną ręką. Dla większego komfortu użytkowania drzwi mogą być w pełni automatyczne.

PORADY

Wnętrzarska moda 2018 roku

<  poprzedni

Poza drzwiami podnoszono-przesuwnymi HS na rynku dostępne są również tzw. drzwi harmonijkowe, które swoją konstrukcją przypominają tradycyjne okno balkonowe. Najprostsze rozwiązanie to trzy skrzydła, a najbardziej zaawansowane to nawet siedem skrzydeł. Pełna dowolność kombinacji układów daje swobodę kształtowania przestrzeni. Zastosowanie drzwi harmonijkowych sprawia, że po ich zsunięciu może „zniknąć” praktycznie cała ściana.

„Producenci, tacy jak Drutex, z wieloletnią tradycją i bogatym zapleczem naukowo-technologicznym, oferują dziś innowacyjne metody zarządzania wejściem do domu i na taras. Sterowanie drzwiami balkonowymi czy tarasowymi nie musi polegać dziś na manualnym ruchu klamką. Dla tych, którzy cenią sobie wygodę i niezależność,

a jednocześnie są zwolennikami integracji tzw. inteligentnych rozwiązań w domu, istnieje możliwość zarządzania stolarką zdalnie za pomocą pilota, tabletu czy telefonu. Ważne jednak żeby zwrócić uwagę na stabilność konstrukcji i jakość wykonania. Oferowane przez nas systemy to zaawansowane technologie, które od lat zyskują zaufanie Klientów na całym świecie, w różnych strefach klimatycznych” – mówi Mirosław Furtan, dyrektor ds. kontroli jakości.

Wybierając drzwi tarasowe należy uwzględnić maksymalne wymiary, które można uzyskać przy użyciu danego systemu. Warto również wziąć pod uwagę parametry izolacyjności cieplnej oraz rozwiązania poprawiające wygodę użytkowania.

Na rynku dostępne są zarówno wersje z PVC jak i aluminium czy drewna. Można je wykonać w znacznie większych rozmiarach niż klasyczne modele rozwierne, co jest ich dodatkowym atutem pozwalającym na optycznie powiększenie pomieszczenia. W systemie podnoszono-przesuwnym skrzydło przesuwa się równolegle względem drugiego. Dzięki temu po otwarciu nie zabiera miejsca we wnętrzu, a różne opcje układu skrzydeł pozwalają na dobór odpowiedniego sposobu otwierania, dopasowanego do potrzeb i projektu budynku. Klient ma wobec tego możliwość pełnej aranżacji i dopasowania stolarki do wystroju wnętrza i estetyki budynku, zarówno jeśli chodzi o sam materiał, z którego wykonana ma być konstrukcja, kolorystyki, kształtu czy funkcjonalności.

Taras doceniamy szczególnie latem, gdy stanowi on przedłużenie dziennej strefy i gdy zostanie odpowiednio połączony z wnętrzem. Pełni wtedy funkcje jadalni, części wypoczynkowej czy gościnnej, gdy urządzamy przyjęcie czy po prostu grilla na tarasie. Coraz częściej decyduje on o nowoczesnym wyglądzie całego domu, wpływa na jego funkcjonalność oraz stanowi idealną strefę relaksu i kontaktu z naturą. Stąd, tak istotny jest prawidłowy wybór drzwi balkonowo-tarasowych, by dodawały uroku i przyczyniały się do zwiększenia komfortu użytkowania. Salon z wyjściem na taras jest przecież nie tylko praktyczny, ale ma również atrakcyjny wygląd. Zaletą drzwi tarasowych jest duża ilość światła dziennego dostającego się do wnętrza pomieszczenia i błyskawiczny dopływ świeżego powietrza. Łatwo jest uzyskać takie przeszklenie tworząc konstrukcję z kilku skrzydeł i stałych przeszkleń. Dobrze, jeśli nie są rozwieralne, ponieważ po otwarciu nie zajmują miejsca we wnętrzu, pozwalając na dowolną jego aranżację.

Wnętrzarska moda 2018 roku

Przeczytaj

Nowy rok to nie tylko zmiana cyfry w kalendarzu.

______________________________________________

CONCEPTART OKNA I DRZWI

Modne wyjście na taras idealne nie tylko latem!

_____________________________

Zobacz także

_____________________________

CONCEPTART OKNA I DRZWI