Pobierz
TYP MONTAŻU C
Roleta montowana jest we wnękę okienną odwrócona. Należy pamiętać aby pomiędzy roletą a oknem było miejsce na otwarcie klapy rewizyjnej.
Należy wziąć pod uwagę również, ze pancerz też jest odwrócony (od zewnątrz widzimy jego tył).
TYP MONTAŻU B
Cała roleta przykręcana jest na ramę okienną.
Wyjście napędu (linki) jest przez ramę okienną. Należy pamiętać, ze do wnęki okiennej należy wkładać skrzynkę rolety z nałożonymi prowadnicami.
TYP MONTAŻU A
Cała roleta montowana jest na elewacji budynku.
Napęd (taśma lub linka) wyprowadzone są tyłem skrzynki, następnie poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia. Montaż ten wykonujemy po zamontowaniu okna.
pomiędzy opuszczonym pancerzem rolety i oknem lub drzwiami utrudnia wymianę ciepła pomiędzy wnętrzem i środowiskiem zewnętrznym. Pozwala to zaoszczędzić energię cieplną potrzebną do ogrzania pomieszczeń, natomiast w upalne dni chroni przed nadmiernym ich nagrzewaniem. Występuje wersja bez moskitiery i z moskitierą.
Roleta w skrzynce ściętej pod kątem 45 stopni montowana głównie na istniejących oknach lub elewacji. Tego typu system to najprostsze rozwiązanie pod względem technicznym i ekonomicznym. Wielkość skrzynki jest uzależniona od wysokości całej rolety oraz rodzaju pancerza. Od niej często zależy wybór sposobu montażu. Opuszczona roleta stanowi dodatkowe zamknięcie otworu budynku i jest zarazem przegrodą o właściwościach izolacyjnych. Sztywna pianka poliuretanowa wypełniająca profile stanowi dodatkową izolację termiczną. Warstwa powietrza utworzona
Rolety zewnętrzne
ROLETA ZEWNĘTRZNA ST2000
ROLETY ► WROCŁAW
_____________________________
CONCEPTART OKNA I DRZWI