10 podstawowych zasad na upalne dni

Przeczytaj

Upały dają się we znaki. W tym roku lato nas rozpieszcza wysokimi, prawie afrykańskimi temperaturami.

______________________________________________

10 podstawowych zasad na upalne dni

następny >

By zagwarantować wysokie bezpieczeństwo, DRUTEX korzysta także z okuć activPilot Comfort PADM marki Winkhaus wyposażonych w napęd elektryczny. Umożliwiają one otwieranie okna na maks. 6 mm, co gwarantuje cyrkulację powietrza, a równocześnie chroni wnętrze domu przed deszczem i hałasem oraz przed włamywaczami. Także w tej opcji wietrzenia istnieje możliwość konstruowania okien o podwyższonej odporności na włamanie w klasie RC2.

DRUTEX od dawna używa do produkcji swoich okien oprócz drewna i aluminium także PVC. Kluczowe znaczenie w przypadku systemu mają profile – powinny one być jak najwyższej jakości, w przypadku produktów z PVC, być wykonane z materiału pierwotnego i w klasie A. Ważne, aby posiadały dobre stalowe wzmocnienia. DRUTEX stosuje w swoich produktach okucia Maco Multi Matic KS. Podstawowym atutem odpowiednio wyposażonych okien jest wysokie bezpieczeństwo gwarantowane przez antywłamaniowe czopy. Dzięki wdrożeniu innowacyjnego rozwiązania Drutex już w standardzie oferuje okna z dwoma czopami, współpracującymi zarówno z zaczepem utrudniającym włamanie jak również z zaczepem standardowym. Zamykane na klucz klamki okienne i blokady ochronne dają kolejne możliwości, w tym specjalne szklenie, np. z użyciem bezpiecznego szkła lub hartowanego, by przeciwdziałać włamaniom.

Wyżej, węziej i ciaśniej – brzmi dewiza. Wszędzie zagęszcza się zabudowania. Równocześnie rośnie w miastach tęsknota za bezpieczeństwem, sferą prywatną, spokojem, światłem i naturą. Stąd, faktem jest, że kto w czasie budowy zatroszczy się o odpowiedni wybór stolarki, może znacznie poprawić swoją jakość życia w mieście.

PORADY

Modne wyjście na taras idealne nie tylko latem!

<  poprzedni

Z pewnością w większości miejskich mieszkań brakuje przestrzeni. Szczęśliwy ten, kto ma mały, przytulny balkon lub taras – szczególnie latem, gdy przestrzeń mieszkalna zostaje powiększona o część zewnętrzną, która optymalnie łączy się z wnętrzem. W żadnym wypadku nie należy rezygnować z dużych przeszkleń, ponieważ dzięki nim mimo miejskiego zacienienia mamy duży dopływ światła. Jednak należy pamiętać: za pomocą prostych drzwi balkonowych, które były popularne przed piętnastoma latami i jeszcze dzisiaj od czasu do czasu są montowane, nie można stworzyć pięknego wyjścia na taras. Inwestycja w nowoczesny system tarasowy będzie opłacalna. Ważna jest również wskazówka: lepiej niż drzwi uchylne sprawdzą się – szczególnie w małych mieszkaniach – drzwi przesuwne. Nie zajmują one miejsca przy otwieraniu i umożliwiają dowolną aranżację wnętrza. W podnoszono-przesuwnych systemach DRUTEX jedno skrzydło jest paralelnie przesuwane na drugie – w ten sposób nawet przy otwartych drzwiach nie traci się ani centymetra sześciennego przestrzeni. Różne opcje ustawienia skrzydeł umożliwiają różne sposoby otwierania, wedle potrzeby i projektu budynku. Klient ma także duży wybór, jeśli chodzi o aranżację i dopasowanie drzwi do wyposażenia wnętrza i designu budynku, zarówno w odniesieniu do materiału konstrukcyjnego, jak i koloru, formy oraz funkcjonalności.

     Małe mieszkanie, duże drzwi balkonowe

Rolety zapewniają dodatkową ochronę przed włamywaczami i hałasem, a przede wszystkim zapewniają w miastach mieszkającym coraz bliżej siebie sąsiadom anonimowość i prywatność. Rolety z PVC czy aluminium oferują wiele korzyści, poza energooszczędnością, ochroną przed hałasem, również bezpieczeństwo. Możliwość ich podnoszeni i opuszczania zdalnie, podczas naszej nieobecności w domu, umożliwia nam zmylenie włamywacza i ochronę przed intruzami. Inwestycja w rolety jest tym bardziej opłacana, że nowoczesne systemy wyróżniają się nie tylko świetną funkcjonalnością, ale również estetyką. Istnieje możliwość dopasowania wyglądu rolet zewnętrznych do wnętrza domu i elewacji budynku. Okazuje się, że rolety podobnie jak okno mogą stać się elementem dekoracji i nadać całości budynku wyrafinowanego wyglądu. Co ważniejsze, zakup systemu roletowego od tego samego producenta, który oferuje okna i drzwi umożliwia nam stworzenie jednolitego, spójnego wyglądu całości stolarki, co w przypadku budowy czy remontu domu jest bardzo ważne. W końcu jest to nasza najlepsza wizytówka i inwestycja na lata. Istotne jednak, by przy wyborze odpowiedniej firmy dokładnie przeanalizować zalety i charakterystykę systemu. Jak się okazuje, diabeł tkwi w szczegółach. Koniec końców takie elementy jak specjalne adaptery czy konsole wzmacniające wpływające na stabilność i wytrzymałość, a tym samym funkcjonalność rolety odgrywają ogromną rolę w ich wieloletnim użytkowaniu.

     W ten sposób zachowasz prywatność

Kto mieszka w mieście, ten codziennie narażony jest na hałas pochodzący z różnych źródeł. Ponieważ przenika on do wnętrza mieszkania głównie przez okna, inwestycja w odpowiednią ochronę przeciwdźwiękową jest szczególnie istotna. Informację o tym, jak dobrze chroni nas okno przed hałasem z zewnątrz, daje wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw wyrażony w decybelach. Warto wziąć go pod uwagę, jeśli nasz dom znajduje się blisko ruchliwych ulic, torów kolejowych czy lotniska. Wybierzmy wtedy okna z szybami dźwiękochłonnymi o współczynniku Rw na poziomie 36, 39, 40 lub nawet 50 dB. Jeśli jednak hałas na zewnątrz naszego domu nie przekracza 60 dB w zupełności wystarczą okna o Rw = 30 dB.

     Okna stanowiące barierę przed hałasem.

Kto będąc z dala od domu, chce być pewny, że jego dobytek jest bezpieczny, powinien rozważyć zakup technologii tzw. Inteligentnego domu. DRUTEX umożliwia swoim klientom sterowanie całym wyposażeniem domu przy użyciu smartfona, tabletu czy komputera. Dzięki rozwiązaniom TaHoma Somfy dom stanie się inteligentny, a życie jego mieszkańców bardziej bezpieczne i komfortowe. Domownicy mogą przerzucić odpowiedzialność na absolutnie niezawodny system. Za pomocą komputera można stworzyć do 40 scenariuszy sterowania i uruchamiać je ręcznie, automatycznie o określonej godzinie lub – w zależności od sygnałów z czujników – w dzień i w nocy, z dowolnego miejsca. Wg Somfy system TaHoma pozwala na sterowanie ponad 100 różnymi produktami w technologii za pomocą tabletu, smartfona itp. Wtedy na przykład same mogą zasuwać się rolety, zamykać okna i drzwi. A właściciel może nawet na odległość sprawdzić, czy wszystkie jego polecenia zostały wykonane.

     Technologia Inteligentny dom

Słusznie czy też nie: badania naukowców z Temple University w Filadelfii pokazują, że w miastach istnieje większa obawa przed przestępczością, ponieważ niekiedy panuje tam poczucie, że porządek publiczny ulega erozji – na przykład w odniesieniu do budynków pokrytych graffiti czy zaśmieconych ulic. Własne cztery ściany mogą w takim otoczeniu stać się bezpiecznym miejscem schronienia – rodzajem bariery przed światem zewnętrznym. To poczucie bezpieczeństwa jest obecne, gdy mieszkańcy domu czy mieszkania mogą polegać na dobrych zabezpieczeniach antywłamaniowych. Statystyki dotyczące przestępczości pokazują, że 80 procent włamywaczy dostaje się do domu przez okno. Systemy Drutex wyposażone w antywłamaniowe rozwiązania mogą stanowić skuteczną barierę przed takimi zdarzeniami.

     DRUTEX – Okna chroniące dom

Zamiast drzew rosną w mieście stal i beton. To dobry powód, by do domu zaprosić naturę. Drewno jest naturalne, stabilne i odporne. Żyje i promieniuje ciepłem, każdy element jest jedyny w swoim rodzaju. DRUTEX produkuje okna ze starannie wybranego drewna sosnowego, meranti 450+ i modrzewia. Dzięki bogatej palecie farb kryjących i transparentnych istnieje jednak duża możliwość aranżacji przestrzeni. Przyjazne środowisku okna pokryte specjalną powłoką na bazie wody jednocześnie są bardzo trwałe dzięki profilowi osłaniającemu z aluminium zabezpieczającemu drewno przed promieniami UV i wodą spływającą z szyby oraz termookapnikowi ułatwiającemu odprowadzanie wody. Od 2015 roku dzięki systemom DUOLINE 68, 78 i 88 dostępne są dla klientów firmy DRUTEX także okna z drewna połączonego z aluminium. Łączą one klasyczny i elegancki design z nowoczesnymi trendami architektonicznymi. System ten ma również bogate wzornictwo – od prostokątów, przez trapezy, po łuki, koła czy inne wyszukane kształty.

     Za drzwiami miasto, a w oknie natura

Urbanizacja popycha coraz więcej ludzi na całym świecie ze wsi do ciągle rosnących skupisk miejskich. Według opublikowanego w połowie maja sprawozdania ONZ do roku 2050 68,4 procent ludności na świecie będzie dzień w dzień oddychać miejskim powietrzem. Zgodnie z rocznikiem statystycznym 2017 już dzisiaj trzy czwarte mieszkańców Niemiec (77 procent) mieszka na gęsto lub średnio zaludnionych obszarach a w roku 2050 będzie ich już prawdopodobnie 84,3 procent. Coraz gęstsze stają się Kair i Delhi, zagęszczenie wzrasta również we Frankfurcie i Monachium. Wg danych GUS również w Polsce wskaźnik gęstości zaludnienia rośnie.

     Mieszkanie w mieście: na oknach DRUTEX można polegać

Wnętrzarska moda 2018 roku

Nowy rok to nie tylko zmiana cyfry w kalendarzu.

______________________________________________

Modne wyjście na taras idealne nie tylko latem!

Przeczytaj

Taras doceniamy szczególnie latem, gdy stanowi on przedłużenie dziennej strefy i gdy zostanie odpowiednio połączony z wnętrzem.

_______________________

 

_______________________

CONCEPTART OKNA I DRZWI

Urbanizacja

_____________________________

Zobacz także

_____________________________

CONCEPTART OKNA I DRZWI