CONCEPTART OKNA I DRZWI

Zobacz także

_____________________________

Konserwacja okien

_____________________________

CONCEPTART OKNA I DRZWI

_______________________

 

_______________________

Taras doceniamy szczególnie latem, gdy stanowi on przedłużenie dziennej strefy i gdy zostanie odpowiednio połączony z wnętrzem.

Przeczytaj

Modne wyjście na taras idealne nie tylko latem!

© 2018 CONCEPTART    GDZIE KUPIĆ? - PORADY - KONTAKT - POLITYKA PRYWATNOŚCI - POLITYKA PLIKÓW COOKIE - RODO - MAPA SERWISU

Aby przedłużyć żywotność i zachować dobry wygląd okien i drzwi należy stosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i konserwacyjne do których należy: stosowanie środków myjących, konserwacja uszczelek, smarowanie zawiasów i okuć obwiedniowych.

     Okna i drzwi PVC

     Uszczelnienie – izolacja termiczna

Jak wyliczyła Krajowa Agencja Poszanowania Energii przez okna może uciekać aż 35 proc. ciepła. Jak się przed tym chronić? Kupując okna energooszczędne. Izolację termiczną okna określa współczynnik przenikania ciepła U. Im jest niższy, tym mniejsze straty ciepła. Obecnie na naszym rynku wymogiem jest współczynnik U nie przekraczający 1,1 W/(m2K). Ale są okna, które ten parametr biją na głowę! Przykładem może być okno PVC Iglo Energy firmy Drutex S.A –największego w Europie producenta okien i drzwi, w którym współczynnik przenikania ciepła jest na poziomie zaledwie Uw=0,6 W/(m2K)*, co jest wynikiem o 100% lepszym niż wymaga rynek! Dzięki tak niskim parametrom okno to może być zastosowane także w budynkach energooszczędnych i pasywnych.

     Okna i drzwi drewniane

Dla zapewnienia długotrwałej jakości okien drewnianych należy je regularnie czyścić i pielęgnować za pomocą zestawu pielęgnacyjnego. W ten sposób przedłuża się proces renowacyjny okien. Okna trzeba myć nie tylko, dlatego, by ładnie i czysto wyglądały, ale również po to, żeby brud nie niszczył ich powłoki. Zestaw pielęgnacyjny do czyszczenia czyści wnikając dogłębnie w pory drewna, szybko schnie i można go rozcieńczyć z wodą.

     Okna aluminium

Aby okna i drzwi balkonowe funkcjonowały bez zastrzeżen, konieczne jest przynajmniej raz w roku przeprowadzenie nastepujących czynnosci:

<  poprzedni

Anomalie pogodowe - warto się na nie przygotować!

PORADY

______________________________________________

Urbanizacja popycha coraz więcej ludzi na całym świecie ze wsi do ciągle rosnących skupisk miejskich.

Przeczytaj

Urbanizacja

Środek myjący do ram okien i drzwi z PVC, nie powinien naruszać chemicznie, czy też mechanicznie powierzchni ram. Oznacza to, iż środek nie może zawierać substancji ściernych i związków chemicznych rozpuszczających i penetrujących w tworzywo PVC. Środek powinien posiadać doskonałe właściwości myjące i odtłuszczające, oraz zawierać środki zapobiegające korozji.

Stosując środki myjące, które zawierają substancje ścierne czy też związki chemiczne może spowodować w efekcie zmatowienie powierzchni ram, powstanie mikro porów, a wnikający tam brud jest niestety nie do usunięcia.

Również okna aluminiowe pomimo estetycznego wyglądu, ulegają korozji. Wszelkiego rodzaju korozje mogą spowodować na przykład spaliny. Aby temu zapobiec należy często usuwać brud i kurz, zmywając go z ram okna.

Powierzchnie lekko zabrudzone zmywa się miękką szmatką zwilżoną wodą z dodatkiem łagodnych środków do mycia naczyń. Okno średnio i silnie zabrudzone zmywa się specjalnymi środkami pielęgnacyjnymi. Do konserwacji okien aluminiowych można też używać środków konserwujących stosowanych do karoserii samochodowych.

Nie wolno stosować środków piorących ani kwasów lub kwaśnych roztworów, jak również materiałów ściernych oraz rozpuszczalników.

następny >

Mój dom, moja twierdza
 

______________________________________________

Upały dają się we znaki. W tym roku lato nas rozpieszcza wysokimi, prawie afrykańskimi temperaturami.

Przeczytaj

10 podstawowych zasad na upalne dni

     Instrukcja pielęgnacji i konserwacji okuć

elementy okuć, które znajduja się w miejscach odpowiadających za bezpieczeństwo, należy regularnie sprawdzać czy są dobrze i mocno zamocowane oraz przeprowadzić kontrole ich zużycia.

wszystkie części ruchome oraz miejsca przymykowe okuć należy smarować, względnie oliwić. do czyszczenia i pielęgnacji należy stosować tylko takie środki, które w żaden sposób nie wpływaja na powłoki antykorozyjne okuć.

Polega na naniesieniu na ich powierzchnię odpowiedniego środka zabezpieczającego przed czynnikami atmosferycznymi i zapobiegającego przymarzaniu uszczelek do profili w okresie zimowym. Wymagania te spełniają odpowiednie preparaty oparte na żywicach silikonowych.

     Konserwacja uszczelek