CONCEPTART OKNA I DRZWI

Zobacz także

_____________________________

Ogród zimowy – sposób na wykorzystanie każdego promienia słońca

_____________________________

CONCEPTART OKNA I DRZWI

_______________________

 

_______________________

Taras doceniamy szczególnie latem, gdy stanowi on przedłużenie dziennej strefy i gdy zostanie odpowiednio połączony z wnętrzem.

Przeczytaj

Modne wyjście na taras idealne nie tylko latem!

© 2018 CONCEPTART    GDZIE KUPIĆ? - PORADY - KONTAKT - POLITYKA PRYWATNOŚCI - POLITYKA PLIKÓW COOKIE - RODO - MAPA SERWISU

PORADY

______________________________________________

Urbanizacja popycha coraz więcej ludzi na całym świecie ze wsi do ciągle rosnących skupisk miejskich.

Przeczytaj

Urbanizacja

Energooszczędność zaczyna się od szyby.

______________________________________________

Upały dają się we znaki. W tym roku lato nas rozpieszcza wysokimi, prawie afrykańskimi temperaturami.

Przeczytaj

10 podstawowych zasad na upalne dni

Ogród zimowy - marzenie wielu, szczególnie w naszej strefie klimatycznej. Może być zieloną oazą, która w chłodne zimowe dni pozwoli poczuć się jak w środku lata.  To również sposób na powiększenie życiowej przestrzeni. Dostawiony do domu np. od strony salonu, tworzy jego naturalne przedłużenie, a dzięki dużym przeszkleniom zamienia się w panoramiczny obraz, który dodatkowo ozdabia wnętrze. W ogrodach zimowych zazwyczaj urządza się strefę relaksu z wygodną sofą albo fotelem i biblioteczką ze zbiorem ulubionych książek.  To również doskonałe miejsce na jadalnię albo, dla co odważniejszych, domową siłownię. Dzięki zastosowaniu przesuwnych lub otwieranych okien, wiosną i latem zimowy ogród w łatwy sposób możemy zamienić w taras. Ogród zimowy pozwala jednak przede wszystkim długo cieszyć się słońcem, wykorzystując potencjał jego każdego promienia.

Kluczem do zachowania energooszczędnych właściwości ogrodu zimowego jest lokalizacja oraz odpowiedni wybór profili i szyb.

Ogród zimowy najlepiej zaprojektować w dobrze oświetlonych miejscach. Ustawienie od południa zapewni nam możliwość cieszenia się słońcem przez cały dzień. Umiejscowienie od zachodu pozwoli zaś podziwiać romantyczną grę świateł pod wieczór, kiedy słońce schowa się już za horyzontem.

Na koniec z innych ciekawostek, warto nadmienić, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa budowlanego (Polsce (Art. 29 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, Dz.U. z 2007 r. nr 191, poz. 1373, tekst ujednolicony Dz.U. z 2019 r. poz. 1186), postawienie ogrodu zimowego o powierzchni nie większej niż 35 mkw. nie wymaga pozwolenia na budowę. Aby cieszyć się słońcem przez cały rok musimy jedynie zgłosić zamiar budowy takiego obiektu.

– „W przypadku wyboru profili i szyb najlepiej postawić na takie, które będą miały najlepsze parametry, w tym niski współczynnik przenikania ciepła. Pozwoli to zmaksymalizować korzyści płynące z dopływu światła dziennego i najlepiej wykorzystać jego naturalne właściwości” – radzi Mirosław Furtan.  Przykładem takiego rozwiązania jest nowoczesny system MB-WG 60 w ofercie firmy Drutex. System ten składa się z profili aluminiowych z przegrodą termiczną, które, co ważne, są kompatybilne z innymi systemami okiennymi wykonanymi m. in. z PVC, aluminium i drewna. Do tego można dobrać szyby o różnych parametrach, dostosowanych do naszych potrzeb, np. o podwyższonej izolacyjności akustycznej,  hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, czy przeciwsłonecznych.  Ramka w standardzie systemu dostępna jest w wersji stalowej, ocynkowanej.  Istnieje jednak możliwość zastosowania ramki Swisspacer Ultimate w różnych opcjach kolorystycznych. Ogrody zimowe zbudowane w systemie MB-WG 60 posiadają również dodatkowe uszczelnienie terpolimerowe EPDM, które również wpływa na poprawienie parametrów energooszczędności.

– „Dobrze zaprojektowany i wykonany ogród zimowy charakteryzuje się wysoką energooszczędnością. Wszystko dlatego że ogrody zimowe są zbudowane z elementów z tzw. oddzieleniem termicznym, które zachowują niski współczynnik przenikania ciepła.  Tym też różnią się od oranżerii, szklarni czy werand, które pod tym kątem zazwyczaj są znacznie mniej ekon

<  poprzedni