Rolety, a ochrona przed hałasem

*dla okna Iglo 5 o wym. 1500 na 1500 mm;

Z kolei system zewnętrznych rolet aluminiowych przeznaczony jest do montowania w budynkach już istniejących lub w trakcie budowy. Umieszcza się go w specjalnie ocieplonej skrzynce powyżej otworu okiennego, która dopasowana jest do wyglądu budynku. To w niej znajduje się ruchomy pancerz rolety, w całości wykonanej z aluminiowych profili wypełnionych pianką poliuretanową. Zarówno skrzynka, jak i roleta dostępne są w kilkuset odcieniach palety barw RAL.

W ofercie Drutex dostępne są systemy rolet zewnętrznych z PVC jak również aluminium, które można zainstalować zarówno w budynkach nowych, jak i tych istniejących. System nakładanych rolet z PVC jest zintegrowany z oknem i możliwy do zastosowania jedynie w trakcie budowy domu lub podczas wymiany okien. Bogata kolorystyka skrzynek i prowadnic wykonanych z PVC oraz aluminiowych pancerzy, jak również różnorodność napędów rolety i jej zabezpieczeń, spełniają wszelkie wymagania Klientów, umożliwiając dowolność aranżacji.

„Nasze produkty odpowiadają wciąż rosnącym oczekiwaniom Klientów. Są nowoczesne, funkcjonalne i niezawodne. W ofercie posiadamy zarówno rolety z PVC jak i aluminiowe, które klient może dowolnie dobrać w zależności od swoich potrzeb. Przemyślana konstrukcja rolety została połączona z elegancką obudową i prowadnicą. Płaszcz rolety, który zbudowany jest z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową gwarantuje dodatkową izolację termiczną. Natomiast bogata kolorystyka pancerzy i lameli sprawia, że możemy dopasować nasz produkt do praktycznie każdego stylu budynku oraz koloru elewacji”- mówi Mirosław Furtan, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

W ofercie Drutex istnieje możliwość wyposażenia rolet w system sterowania za pomocą pilota, tabletu lub smartfona, co zwiększa komfort użytkowania, nie tylko w trakcie naszej obecności w domu. Dzięki temu możemy dokładnie zaprogramować czas otwarcia i zamknięcia rolet oraz kontrolować ich położenie w danej chwili i z dowolnego miejsca. System można zintegrować także z innymi urządzeniami domowymi funkcjonującymi w ramach wybranej technologii, jak np. sterowanie ogrzewaniem.

Coraz częściej klienci decydują się na zakup rolet również ze względu na potrzebę zachowania prywatności i wyciszenie. Zastosowanie rolet istotnie zwiększa izolację akustyczną oddzielając od hałasów dobiegających z zewnątrz. Dzięki zamontowaniu rolet zewnętrznych na standardowych oknach PCV można wyciszyć pomieszczenie nawet o 4-5 dB. Rolety zewnętrzne posiadają także możliwość zamontowania moskitiery, zapewniając doskonałą i bardzo skuteczną ochronę przed owadami.

Jakie rolety wybrać?

Warto zdecydować się na okna z roletą lub same rolety od sprawdzonego producenta, bo doświadczenie często idzie w parze z innowacyjnością i jakością produktów. Dzięki temu zainstalowane rolety posłużą nam przez długie lata.

Obniżenie kosztów ogrzewania

Rolety zewnętrzne stanowią doskonałą barierę chroniącą przez przedostaniem się zimna do pomieszczenia. Montując rolety ograniczamy wiec tym samym zużycie energii, którą wykorzystujemy do ogrzania mieszkania lub domu. W przestrzeni między szybą a roletą kumuluje się ciepłe powietrze, tworzące dodatkową warstwę zmniejszającą przenikanie zimna do wnętrza i ucieczkę ciepła na zewnątrz. Istotny wpływ na oszczędzanie energii i polepszenie właściwości termoizolacyjnych mają ponadto lamele wypełnione pianką poliuretanową.

Ochrona termiczna

Jeśli szukacie rozwiązań na poprawę izolacji termicznej w swoim mieszkaniu lub domu, to dobrym rozwiązaniem mogą okazać się rolety zewnętrzne.

Rolety pełnią ważną rolę w izolacji termicznej, która znacznie podnosi komfort życia mieszkańców domu czy mieszkania. Dzięki montażowi i zastosowaniu rolet, zimą zmniejszają się koszty ogrzewania, ponieważ budynek ma dodatkową osłonę zabezpieczającą przed utratą ciepła. Wg danych Centrum Badań i Rozwoju Drutex, współczynnik przenikania ciepła okna bez rolety wynosi 0,99 W/(m2K), natomiast parametr Uw tego samego okna z opuszczoną roletą spada do poziomu 0,75 W/(m2K)*.

O roletach zewnętrznych większość z nas myśli jedynie w kontekście zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony przed potencjalnymi złodziejami. Rolety mają jednak znacznie szersze zastosowanie, a różne możliwości ich montażu sprawiają, że stają się coraz bardziej popularne.

10 podstawowych zasad na upalne dni

Przeczytaj

Upały dają się we znaki. W tym roku lato nas rozpieszcza wysokimi, prawie afrykańskimi temperaturami.

______________________________________________

Ocena okien w nieruchomości, którą chcemy kupić

następny >

Urbanizacja

Przeczytaj

Urbanizacja popycha coraz więcej ludzi na całym świecie ze wsi do ciągle rosnących skupisk miejskich.

______________________________________________

PORADY

10 podstawowych zasad na upalne dni

<  poprzedni

Modne wyjście na taras idealne nie tylko latem!

Przeczytaj

Taras doceniamy szczególnie latem, gdy stanowi on przedłużenie dziennej strefy i gdy zostanie odpowiednio połączony z wnętrzem.

_______________________

 

_______________________

CONCEPTART OKNA I DRZWI

Rolety zewnętrzne sposobem na zatrzymanie ciepła

_____________________________

Zobacz także

_____________________________

CONCEPTART OKNA I DRZWI