CONCEPTART OKNA I DRZWI

Zobacz także

_____________________________

Odpowiednie okna skutecznie pomagają w walce ze smogiem

_____________________________

CONCEPTART OKNA I DRZWI

_______________________

 

_______________________

Taras doceniamy szczególnie latem, gdy stanowi on przedłużenie dziennej strefy i gdy zostanie odpowiednio połączony z wnętrzem.

Przeczytaj

Modne wyjście na taras idealne nie tylko latem!

© 2018 CONCEPTART    GDZIE KUPIĆ? - PORADY - KONTAKT - POLITYKA PRYWATNOŚCI - POLITYKA PLIKÓW COOKIE - RODO - MAPA SERWISU

Nadchodzi zima, a wraz z nią okres grzewczy, co powoduje pojawienie się nowych wyzwań. Na nadejście najchłodniejszej pory roku należy się dobrze przygotować. Mowa tu nie tylko o wymianie opon na zimowe, czy garderoby na grubszą i cieplejszą. Warto w tym czasie zadbać również o dobre powietrze, którym oddychamy. Niestety, częstym źródłem problemów zdrowotnych pojawiających się wraz z nadejściem chłodnej pory roku nie są już tylko osłabiające organizm nieprzychylne warunki atmosferyczne związane z ujemnymi temperaturami czy opadami śniegu. Bardzo poważnym problemem jest także zanieczyszczone powietrze.

<  poprzedni

Ocena okien w nieruchomości, którą chcemy kupić

PORADY

______________________________________________

Urbanizacja popycha coraz więcej ludzi na całym świecie ze wsi do ciągle rosnących skupisk miejskich.

Przeczytaj

Urbanizacja

następny >

Przedświąteczna konserwacja okien

______________________________________________

Upały dają się we znaki. W tym roku lato nas rozpieszcza wysokimi, prawie afrykańskimi temperaturami.

Przeczytaj

10 podstawowych zasad na upalne dni

W jaki sposób okna mogą pomóc w walce ze smogiem

produkty charakteryzujące się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, czyli takie, które zostały zaprojektowane z myślą o budownictwie energooszczędnym[1]. Decyzja ta może przełożyć się nie tylko na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, ale również na długotrwałe zminimalizowanie emisji szkodliwych substancji powstających wskutek spalania materiałów grzewczych i produkcji ciepła.

Bardzo szeroką ofertę okien o wysokich parametrach użytkowych przygotowała firma Drutex.

„W ramach stale prowadzonych prac badawczo-rozwojowych (R&D) dbamy, aby nasze produkty spełniały rosnące wymagania Klientów. Stworzyliśmy wiele linii okien o różnej charakterystyce, dopasowanych do indywidualnych warunków użytkowania. Dla przykładu w ramach okien PVC wykonanych w systemie Iglo Energy oferujemy nowoczesny design, innowacyjną technologię i wysoką energooszczędność zapewniającą obniżone rachunki za ogrzewanie. Z kolei okna w systemie Iglo 5 zapewniają bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej w atrakcyjnej cenie pozwalające również znacznie ograniczyć straty ciepła w mieszkaniu” - podkreśla Mirosław Furtan, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

Pomimo szczelnych okien zanieczyszczone powietrze może dostawać się do naszych domostw przez nawiewniki. Jak się przed tym ustrzec? W takiej sytuacji okna Drutex mogą zostać wyposażone

w specjalny filtr antysmogowy i antyalergiczny. Nowoczesne urządzenie w pełni filtruje powietrze przedostające się do wnętrza mieszkania. Zatrzymuje praktycznie w całości cząsteczki pyłu PM10 i do 80% cząsteczek PM2,5 oraz inne szkodliwe pyły oraz alergeny.

Oprócz energooszczędnej konstrukcji ważne jest również właściwe uszczelnienie i zamontowanie okien. Należy zwrócić uwagę na to, czy między ramą a skrzydłem nie istnieją żadne niepotrzebne szczeliny, które umożliwiłyby stały dopływ smogu do pomieszczeń. Solidnie wykonane okna wyprodukowane z dobrej jakości materiału nie posiadają też mikroubytków, stanowiących dodatkową przestrzeń do osadzania się zanieczyszczeń.

Wiosną, gdy tylko zaczyna pojawiać się słońce, smog znika, ale jego skutki pozostają. Inwestycja

w dobre okna to inwestycja w ochronę dla całej rodziny.

Jak powstaje smog i na czym dokładnie polega związany z nim problem?

Cenną bronią w walce z zanieczyszczonym powietrzem w domu mogą być rośliny doniczkowe. Ich obecność wpływa pozytywnie na jakość powietrza i chociaż nie są w stanie zneutralizować wszystkich szkodliwych substancji, to z pewnością wzbogacają atmosferę w tlen, dodatkowo zwiększając wilgotność powietrza i wychwytując z niego kurz.

Smog dokucza nam najbardziej w sezonie jesienno-zimowym, kiedy w związku ze spadkiem temperatury rozpoczyna się sezon grzewczy. Do jego kumulacji przyczynia się brak wiatru, duża wilgoć, czy inwersja temperatury. Można powiedzieć, że smog jest sztuczną mgłą, powstałą w efekcie zestawienie niesprzyjających warunków atmosferycznych ze skutkami działań człowieka.

Smog jest niezwykle szkodliwy i ma bardzo duży negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przy dłuższej ekspozycji może prowadzić między innymi do:

 

• pojawienia się alergii oraz astmy,

 

• wywołania niewydolności oddechowej,

 

• obniżenia odporności całego organizmu,

 

• wywołania chorób układu krwionośnego i serca,

 

• pojawienia się chorób nowotworowych

Dlaczego temat smogu jest ważny i należy się przed nim chronić?

Z danych opublikowanych przez Polski Alarm Smogowy wynika, że oddychając tak zanieczyszczonym powietrzem, przyjmujemy rocznie dawkę szkodliwych substancji B[a]P odpowiadającą wypaleniu kilku tysięcy papierosów

Jakie są sposoby ochrony przed smogiem?

Smog otacza nas wszędzie, a odpowiednia ochrona przed nim to w rzeczywistości walka o nasze własne zdrowie. Na ulicach coraz częściej można zobaczyć osoby ubierające specjalne maski filtrujące powietrze. Niestety, smog wraz z powietrzem wkrada się do naszych domów, stając się cichym zagrożeniem zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich.

Kolejnym sposobem pozwalającym na zminimalizowanie szkodliwych substancji wewnątrz domu jest właściwe wietrzenie mieszkania. Wymiana powietrza w pomieszczaniach jest niezbędna również zimą, jednak należy pamiętać, aby proces ten wykonywać w odpowiednich warunkach. Przystępując do wietrzenia, należy na krótki czas otworzyć jednocześnie kilka okien, dokonując szybkiej wymiany powietrza bez nadmiernego wyziębienia wnętrza w chłodniejsze dni[5]. Oczywiście czynność tą należy dokonywać wtedy, gdy jakość powietrza jest dobra. Aktualne stężanie smogu w okolicy można sprawdzić za pośrednictwem strony internetowej lub przy użyciu specjalnej aplikacji.

Przed smogiem nie można uciec, jednak można się przed nim odpowiednio zabezpieczyć, skutecznie redukując jego stężenie w powietrzu wewnątrz domu. Istnieje parę sposobów, które mogą pomóc w codziennej walce z otaczającą nas szkodliwą mgłą.

Współczesne wymogi stawiane oknom są niezwykle wyśrubowane. Mają być nie tylko energooszczędne, piękne ale także zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa.