Umyj okna, zanim je ozdobisz

Jest wiele sposobów i pomysłów na dekorację okien – wiele ozdób można też niewielkim wysiłkiem przygotować samemu. Zwłaszcza dzieci ucieszą się nie tylko z rozpakowywania wielkanocnych prezentów, ale też z możliwości kreatywnego działania przy upiększaniu domu.

10 podstawowych zasad na upalne dni

Przeczytaj

Upały dają się we znaki. W tym roku lato nas rozpieszcza wysokimi, prawie afrykańskimi temperaturami.

______________________________________________

Okna odporne na silne wiatry!

następny >

Jeszcze do niedawna złoto i wszelkie złote dodatki kojarzyły nam się z przepychem, wnętrzami pałacowymi, dużymi przestrzeniami. Otóż nic bardziej mylnego. Dziś złote dodatki mogą być nowoczesne i pasują zarówno do klasycznych kompozycji jak i minimalistycznych, skandynawskich wystrojów. Już teraz można więc rozpocząć poszukiwania złotych lampek, ramek na zdjęcia, gałek do mebli czy doniczek. Hitem może być np. kuchnia czy łazienka z nowoczesnymi meblami wyposażonymi w złote uchwyty lub baterię do zlewu. Dodatkowo pomieszczenie takie wyposażone w duże okno pozwoli na duże doświetlenie i wykorzystanie blasku połyskujących elementów. Niestety, najczęściej w kuchni czy łazience nie ma miejsca na okno, a jeśli już jest, to jest ono małe. W takim wypadku warto wykorzystać nowoczesne technologie, np. okno z wąskimi, smukłymi ramami, które może być źródłem dodatkowego światła, ale również elementem dekoracyjnym. Bogata gama kolorystyczna okien Iglo Light wyróżniających się wąskimi ramami i dużą powierzchnią szyb, to świetne rozwiązanie dla małych, nowoczesnych wnętrz.

Urbanizacja

Przeczytaj

Urbanizacja popycha coraz więcej ludzi na całym świecie ze wsi do ciągle rosnących skupisk miejskich.

______________________________________________

PORADY

Okna w świątecznym wydaniu!

<  poprzedni

Dziecięca fantazja nie zna granic. Także podczas świątecznego ozdabiania domu dzieci wciąż na nowo zaskakują nas swoimi pomysłami. Dobrze jest włączyć je w przygotowanie dekoracji od samego początku – od robienia wydmuszek, przez ich malowanie, aż po przygotowywanie ozdób – tak by miały też frajdę i okazję do nauki. Nierzadko dzieci przynoszą pomysły lub gotowe ozdoby z przedszkola lub szkoły. Ozdabianie doniczek czy kraszenie jajek to ulubiony temat zajęć plastycznych w szkole i prac ręcznych w przedszkolu. Niemniej jednak przy całej radości z nadchodzących świąt pamiętać należy też o bezpieczeństwie. „Tak jak pilnujemy, by dzieci podczas prac ręcznych nie używały niebezpiecznych narzędzi, tak też powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo przy wyborze naszych okien. Klamki z kluczykiem lub z przyciskiem zapobiegają otwarciu okna przez dziecko i ewentualnemu niebezpieczeństwu”, tłumaczy Adam Leik z firmy DRUTEX.

     Zaproś dzieci do zabawy

Inaczej niż w czasie Bożego Narodzenia, na Wielkanoc nie odbywa się pomiędzy sąsiadami „wyścig zbrojeń” w ozdobach, wymuszający coraz bardziej krzykliwe dekoracje i jeszcze jaśniejsze, jeszcze bardziej kolorowe oświetlenie. Wielkanoc jest spokojniejsza. Kolorowe, lekkie ozdoby mają przyciągnąć pierwsze promienie wiosennego słońca i ucieszyć oko. Doskonale nadają się do tego motywy kwiatowe i zwierzęce umieszczone w oknach. Mogą to być samodzielnie wycięte girlandy z kolorowego papieru lub podwieszane ruchome konstrukcje. Wiosenny nastrój tworzy też kolorowa zastawa stołowa czy doniczki. Doniczki można ozdobić samemu, naklejając na nie kolorowe kwiaty lub wbijając w ziemię pomalowane wydmuszki na patyczkach. W czasie wielkanocnym nie może bowiem zabraknąć pisanek – oczywiście samodzielnie przygotowanych i pomalowanych! Czy jako dekoracja stołu, czy zawieszone na wstążkach w oknie – jajka to nieodzowny element Wielkanocy, tak jak choinka w Boże Narodzenie. Tematyczne szablony naklejane na szybę także pięknie dekorują okna. Całość może zaś otrzymać oprawę z firanek w ciepłych kolorach lata.

     Ozdoby wielkanocne – lekkie i odświętne

     Złoto rządzi

Tylko na czystym oknie ozdoby oddadzą cały swój urok. Dlatego przed ozdobieniem należy je gruntownie umyć. Adam Leik, dyrektor ds. marketingu w firmie DRUTEX, zamiast stosowania agresywnych chemikaliów zaleca tradycyjne metody czyszczenia okien: wystarczy dodać 4 łyżki soku cytrynowego na około 3 litry wody. Oprócz soku z cytryny do nadania oknom lśniącej czystości doskonale nadaje się także zwykły ocet. Jeśli zaś w zmienną, kwietniową pogodę chcemy utrzymać okna w czystości mimo częstych deszczy, to dodając do wody klika kropel gliceryny osiągniemy na szybach efekt lśniących szyb.

Święta Wielkanocne wieńczą okres Wielkiego Postu. Rodziny gromadzą się w domach, by wspólnie świętować i delektować się pysznym jedzeniem. Ale Wielkanoc to także czas pożegnania zimnej pory roku i przygotowań do lata: zaczynają się wielkie wiosenne porządki, żegnamy się ze starym i witamy nowe, porządkujemy ogrody i balkony. Wielu dekoruje też okna, aby godnie powitać wiosnę.

Modne wyjście na taras idealne nie tylko latem!

Przeczytaj

Taras doceniamy szczególnie latem, gdy stanowi on przedłużenie dziennej strefy i gdy zostanie odpowiednio połączony z wnętrzem.

_______________________

 

_______________________

CONCEPTART OKNA I DRZWI

Zaproś wiosnę do domu

_____________________________

Zobacz także

_____________________________

CONCEPTART OKNA I DRZWI